HORIZON FORMWORK CO.

Kalıp ve iskele sistemlerinin profesyonel üreticisi

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Ana sayfa Haberler

Xi'nin G20 açık ekonomiyi daha da güçlendirmesi

Sertifika
iyi kalite Duvar Kalıp Sistemleri satış için
iyi kalite Duvar Kalıp Sistemleri satış için
Müşteri yorumları
Teslim süresi hızlı ve çok önemlidir: her zaman gönderilen ürünler siparişle eşleşir. Onlara güveniyorum çünkü onlarla hiç bozulmamıştım.

—— Laura

Bu karşılıklı işbirliği yaklaşık 4 yıldır sürmekte ve sağladıkları hizmeti kabul etmeleri beklenmektedir. İşbirliğimiz uzun yıllar sürecek.

—— Kresimir Brebric

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Xi'nin G20 açık ekonomiyi daha da güçlendirmesi
Xi'nin G20 açık ekonomiyi daha da güçlendirmesi
CAO DESHENG adlı geliştiriciden | Çin Günlük | Güncelleme: 2019-06-24 01:34

Çin-ABD liderlerinin Japonya'da toplanma yönündeki toplantılarının gerginliği azaltması bekleniyor

Gözlemciler, Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in G20 Zirvesi için Japonya'ya yapılacak olan ziyaretinin, çok taraflılığı ve küresel ekonomide büyük görünen korumacılığın ortasında yükselen korumacılığa açık bir ekonomiyi sürdürme konusundaki uluslararası fikir birliğini güçlendireceğini belirtti.

Xi'nin Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile zirvenin yaklaşmakta olan toplantısının, dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki ikili ticaret gerginliğini azaltabileceğini söylediler.

Dışişleri Bakanı Lu Kang Pazar günü yaptığı açıklamada, Xi'nin Japonya’daki Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin davetiyesinde 14. G20 Zirvesine katılmak üzere Perşembe-Cumartesi’de Japonya’da olacağını söyledi.

Guangdong Uluslararası Stratejiler Enstitüsü'nün uluslararası bir araştırmacısı olan Zhou Fangyin, Çin'in çok taraflı toplantıyı uluslararası işbirliğine olan bağlılığını yinelemek, korumacılığa karşı çıkmak ve mevcut uluslararası ekonomik düzenin istikrarını korumak için kullanması bekleniyor.

Dünya GSYİH'nın yüzde 80'inden fazlasını temsil eden ekonomilerden gelen küresel liderler, küresel ekonomi, ticaret ve yatırım, inovasyon, çevre, enerji ve istihdam gibi konuları tartışmak üzere bu hafta Osaka'da toplanacak.

Zirve, Çin ile ABD arasındaki ticaret sürtünmesinin küresel ekonomik büyümeyi tehdit ettiği endişesiyle ortaya çıkıyor.

Zhou, "Çin, bir dereceye kadar uluslararası topluma duyulan güveni artırmaya yardımcı olan çok taraflı ticaret platformları veya bölgesel ekonomik işbirliği mekanizmalarıyla ekonomik ve ticari ortaklıkları genişletmeye çalışıyor."

2008 küresel mali krizine cevaben kurulan G20 Liderleri Zirvesi'nin, korumacılığa karşı çıkma konusunda net bir mesaj göndermesi ve küresel ekonomideki artan belirsizlik ve riskleri hafifletmek için açık bir ekonomiyi desteklemesi gerekiyor.

Arjantin-Çin Ticaret Odası Çin Yatırım İzleme Direktörü Guillermo Santa Cruz, G20 Osaka Zirvesi için Önizleme Politika Raporunda yayınlanan bir makalede "açıklık mesajını güçlendirmemiz gereken bir noktada olduğumuzu" yazdı. , bizi ortak bir refah seviyesine çıkaracak entegrasyon ve adil rekabet ”.

Güçlü çok taraflı kurumlarla açık bir küresel ekonomi oluşturmak, özellikle daha az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler olmak üzere herkesin çıkarlarınadır.

Xi ve Trump, Japonya'da buluşmak üzere geçen hafta bir telefon görüşmesinde anlaştılar. Yaklaşan toplantıları, iki ülkenin farklılıklarını daraltacağını umuyor. Uzmanlara göre, haberler küresel borsa hissiyatını yukarı çekti, ancak yine de anlaşmaya varmak için somut çabalara ihtiyaç duyuluyor.

Şangay Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü'nün araştırmacısı Chen Chenbin, Xi-Trump toplantısının kuşkusuz G20 Zirvesi'nde sahne ışığı altında olacağını söyledi.

Chen, uzun süren ticaret sürtünmesinin Çin ekonomisi için aşağı yönlü risk oluşturduğunu ve ABD ekonomisi üzerinde olumsuz bir etkisinin de olduğunu belirtti.

Uluslararası Para Fonu, bu ayın başlarında, uygulanan ya da önerilen ABD-Çin tarifelerinin, 2020'de küresel ekonomik üretimi yüzde 0,5 ya da 455 milyar dolar azaltabileceği konusunda uyardı.

Zhou, Xi-Trump toplantısının, Pekin ve Washington arasındaki ticari anlaşmazlıklardaki gerginliğin hafifletilmesine yardımcı olacağını belirtti. Başbakan, "Toplantının ticaret meselesini çözmesini bekleyemezsiniz, ancak ticaret görüşmelerine ivme kazandıracak," dedi.

Yale Üniversitesi öğretim üyesi ve eski Morgan Stanley Asia'nın başkanı olan Stephen Roach, G20 Osaka Zirvesi için Önizleme Politika Raporunda, kararın mümkün olduğunu ancak mevcut iklim koşullarında kolay olmayacağını söyledi.

Roach, "Amerika’nın Çin’in çöküşüne iki taraflı siyasi desteği, bir ticaret savaşını uzun süren ve yıkıcı bir ekonomik soğuk savaşa çevirme tehdidinde özellikle sorun yaratıyor." Dedi. “Şimdi, her zamankinden daha fazla, kırılgan bir dünya, siyasi irade ve bilgelik için çaresiz bir ihtiyaç içinde.”

Pub Zaman : 2019-06-24 11:47:29 >> haber listesi
İletişim bilgileri
HORIZON FORMWORK CO., LTD.

İlgili kişi: Mr. H. Chang

Tel: 86-319-3188757

Faks: 86-319-3156299

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)