HORIZON FORMWORK CO.

Kalıp ve iskele sistemlerinin profesyonel üreticisi

Ev
Ürün:% s
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize Ulaşın
Teklif isteği
Ana sayfa Haberler

Uzmanlar Çin-ABD ticaretindeki gerginlik hakkında ne söylüyor

Sertifika
Çin HORIZON FORMWORK CO., LTD. Sertifikalar
Çin HORIZON FORMWORK CO., LTD. Sertifikalar
Müşteri yorumları
Teslim süresi hızlı ve çok önemlidir: her zaman gönderilen ürünler siparişle eşleşir. Onlara güveniyorum çünkü onlarla hiç bozulmamıştım.

—— Laura

Bu karşılıklı işbirliği yaklaşık 4 yıldır sürmekte ve sağladıkları hizmeti kabul etmeleri beklenmektedir. İşbirliğimiz uzun yıllar sürecek.

—— Kresimir Brebric

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Uzmanlar Çin-ABD ticaretindeki gerginlik hakkında ne söylüyor
hakkında en son şirket haberleri Uzmanlar Çin-ABD ticaretindeki gerginlik hakkında ne söylüyor
Yang Yang tarafından | chinadaily.com.cn | Güncelleme: 2019-06-24 06:45

Çinli uzmanlar Çin-ABD iktisadi ve ticari gerilimindeki ana konulardaki görüşlerini Perşembe günü Pekin'deki bir seminerde paylaştı.

Teknolojik ablukalar ve ekonomik gelişme, fikri mülkiyet haklarının korunması ve pazardaki adil oyun hakkındaki görüşlerini paylaştı. İşte söyledikleri.

Huang Hanquan, Endüstri ve Teknoloji Ekonomisi Enstitüsü, Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu başkanı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Çin'e karşı teknolojik ablukası, Çin'in gelişme sürecini durduramaz. Çin inovasyon yeteneğini, bilimsel ve teknolojik yenilikçilik başarılarının mükemmel uygulama senaryolarını ve uluslararası bilimsel ve teknolojik işbirliğinin üst düzey, çok düzeyli ve çok boyutlu bir modelini geliştiren eksiksiz bir endüstriyel sisteme sahiptir. Ülke ablukayı geçme yeteneğine sahip.

Çin, fikri mülkiyet haklarının korunmasına da büyük önem veriyor ve küresel fikri mülkiyet yönetimi için bir model haline geldi. Şubat 2018'de, Küresel İnovasyon Politika Merkezi, ankete katılan 50 ekonominin ulusal IP ortamını 40 göstergeyle eşleyen Uluslararası Fikri Mülkiyet Endeksi 2018 hakkında bir rapor yayınladı. Çin, 2017'den 2 sırala 25. sırada yer aldı.

Katı bir fikri mülkiyet koruma sistemi ile Çin, ABD'nin teknolojik ablukasını aşma ve ekonomik gelişiminde ilerleme kaydetme yeteneğine sahiptir.

Gao Guoli, Çin Makroekonomik Araştırma Akademisi, Mekansal Planlama ve Bölge Ekonomisi Enstitüsü Müdürü

ABD hükümetinin ticaret koruma önlemleri, ABD yerel tüketicilerinin, işletmelerinin ve tarım üreticilerinin çıkarlarına zarar verecek. İç ekonominin sürdürülebilir ve sağlıklı ekonomik gelişimi ve ABD'nin sosyal istikrarı için elverişli değildir.

Gao, ABD’nin Çin’e ithal edilen ürünlere şu anda uyguladığı tarifeler nedeniyle ABD hükümetinin şu anda uyguladığı tarifeler nedeniyle 550 ABD Doları’nın kaybedeceği ve ABD’nin Çin’e kapsamlı bir şekilde gümrük vergileri uygulaması durumunda kaybının 2.200 ABD dolarına yükseleceği tahmin edilmektedir Peterson Uluslararası Ekonomi Enstitüsü.

Bu arada, artan tarifelerin ABD şirketlerinin üretim ve işletme maliyetlerini artıracağını ve satış skalasını ve kar alanını sıkılacağını söyledi.

Çin Uluslararası Ekonomik Borsalar Merkezi Başkan Yardımcısı Huang Qifan

Ticaret savaşında kimse kazanamaz.

Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde ABD, pek çok Çinli ileri teknoloji şirketini çekirdek parçalar, çipler ve işletim sistemlerinde yasakladı. Bu davranış Çinli şirketlere zarar verecek, ancak ABD şirketleri de zarar görecek.

ABD şirketleri Çinli tüketicilere uzun zamandır hizmet veriyor ve Çin pazarı pazar payının yüzde 20-50'sini oluşturuyor. Çin pazarını kaybederse, kaçınılmaz olan şirketlerin para kaybedecekleri ve iflas edecekleri.

ABD hükümetinin davranışı küreselleşme eğilimine karşı ve Çin ürünlerine uygulanan tarifeler sonunda ABD tüketicileri tarafından karşılanacak ve kendisine, Çin ve dünya ekonomisine zarar verecek.

Pub Zaman : 2019-06-24 11:39:29 >> haber listesi
İletişim bilgileri
HORIZON FORMWORK CO., LTD.

İlgili kişi: Mr. H. Chang

Tel: +86 319 3188757

Faks: 86-319-3156299

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)